«
Apple Cephesinde Durumlar Kötü Sektörel Haberler

Dünyanın en değerli şirketi olan Apple’a büyük şok. Apple‘ın değeri son günlerde borsada büyük düşüşe geçti. Bu durumda Apple cephesinde durumlar oldukça iyi görünmüyor diyebiliriz.

AA muhabirinin derlediği verilere göre, New York borsasında çarşamba gününü 177,84 dolardan kapatan Apple hisseleri, perşembe günü düşüşe geçmeye başladı. Bu değerler, Perşembe günü yüzde 2,8, bugün de yüzde 4,1 kayıp gösteren şirketin hisseleri, böylece son 2 iş gününde yüzde 6,8 değer kaybetmiş oldu.

[ilgiliicerik icerik_id=”15736″]

Apple Cephesinde Durumlar Kötü Sektörel Haberler

Dünyanın en değerli şirketi olarak şuanda birinci sırada olan Apple, piyasa değeri de 928,7 milyar dolardan 865,4 milyar dolara gerileyerek 63,3 milyar dolar kayıp yaşadı.

Apple’a çip üreten Tayvanlı firma Taiwan Semiconductor Manufacturing’in perşembe günü yaptığı açıklamada, şirketin mobil sektörden gelen talebin zayıf olduğunu vurguladığına dikkat çekti. Apple, bu yılın ocak-mart dönemine dair net kar ve gelirini 1 Mayıs’ta açıklayacak. Bakalım bu yıl Apple için nasıl geçecek merakla bekliyoruz.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *