Apple CEO’su Tim Cook’tan Şok Eden Sosyal Medya Açıklaması!

Tim Cook, sosyal medya şirketlerinin yol boyunca çok şey öğrendiğini söylüyor.

Tim Cook, dün akşam NBC Nightly News’de Lester Holt ile yaptığı röportajda, büyük sayının gruplar ve bireyleri hedefleyen reklamlar değil, yanlış bilgilendirme ve manipülasyon aracı olarak sosyal medyanın genel doğası olduğunu söyledi.

Tim Cook, Büyük sorunun yabancı hükümetlerin reklamları olduğuna inanmıyorum. dedi ve ekledi Daha büyük sorun şu ki bu araçlardan bazıları insanları bölmek, insanları manipüle etmek, düşüncelerini etkilemek için sahte haberler almak için geniş numaralara almak için kullanılmaktadır.

https://teknodiot.com/iste-tum-iphone-x-inceleme-videolari-4866.html

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Rusya ile bağlantılı reklamcılığın hem Google aramasında hem de YouTubereklamlarında ve Facebook ve Twitter reklam platformlarında yaygın olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta, üç teknoloji şirketinin tamamından yeni raporların açıklanmasının ardından, bu reklamların önceden düşündüğümüzden daha fazla kullanıcıya ulaştığını biliyoruz.

TimCook, “sosyal medya şirketlerinin yol boyunca çok şey öğrendiğini söyledi ve muhtemelen bu duruşmalarda ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi edineceğiz dedi. York şirketleri aynı değildir, tüm teknoloji şirketleri aynı değildir. Farklı değerlere, farklı ilkelere, farklı iş modellerine sahipler”

Kaynak: T.O

Göz atın:   iPhone X, 300 Metre Yükseklikten Yere Atıldı!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu