Apple Card Ağustos’ ta Geliyor !

Apple, Apple Card’ın Ağustos ayında geldiğini doğruladı.

Şirketin geçtiğimiz baharda hizmet etkinliğinde duyurduğu kredi kartı Apple Card, Ağustos ayında yapılacak başvuruları kabul etmeye başlayacak ve şirketin 2019 üçüncü mali çeyrek kazanç çağrısı sırasında onaylandı.

Apple CEO’su Tim Cook “Binlerce Apple çalışanı her gün bir beta testinde Apple Card kullanıyor ve Apple Card’ ı Ağustos ayında kullanıma sunmaya başlayacağız” dedi.

Apple Card hem dijital hem de fiziksel bir titanyum kart biçiminde gelecek. Ancak, Apple Card, kişisel bir tanımlayıcı olarak 16 basamaklı geleneksel bir kart numarası, CVV kodu veya son kullanma tarihi bulunmayacak. Bunun yerine, alımları güvende tutmak için her işlem sırasında bu sayıları rastgele üretecektir. Rakamlar aynı zamanda cihaz üzerinden üretilecek, şirket nerede alışveriş yaptığınızı, ne aldığınızı veya ne kadar para harcadığınızı izleyemez ve göremez.

Apple ayrıca, Apple Pay ile yapılan alışverişlerde yüzde 2 ya da Apple mağazalarında yüzde 3 gibi nakit geri ödemelerde de teşvik sağlayacak. Bunlar, diğer kredi kartlarına kıyasla en iyi ödül değil, ancak bir iPhone kullanıyorsanız ve çok daha fazla Apple ürünü satın almayı planlıyorsanız elde etmek için nispeten uygun bir kart.

Apple, tam olarak ne zaman Apple Card’ ın aktif olacağını söylemedi ancak uygulamalar açıldığında güncellemenin Cüzdan uygulamanıza gelmesini beklemekten başka bir seçeneğimiz yok.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu