Apple Arcade ile Sıra Dışı Bir Oyun Deneyimine Davetlisiniz

Apple, sınırsız oyun deneyimi için yepyeni bir yol sunan Apple Arcade’in, iOS 13 ile birlikte 19 Eylül Perşembe günü App Store’da kullanıma sunulacağını açıkladı.

Kullanıcılar ayda 4,99 ABD Doları karşılığında abone olarak hepsi iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve Apple TV’de oynanabilen 100’den fazla yeni ve özel oyundan oluşan kataloğun tamamına sınırsız bir şekilde erişebilecekler. Bir ay ücretsiz deneme üyeliğiyle sunulan Apple Arcade’de, kullanıcılar diğer mobil platformlarda veya abonelik hizmetlerinde bulunmayan oyunlara ulaşacaklar.

Apple Arcade oyunları çevrimdışıyken de oynanabiliyor ve tek bir abonelik, Aile İçi Paylaşım kapsamında altı aile üyesine erişim olanağı sağlıyor. Katalogdaki oyun sayısı, yeni oyunların sunulmasıyla birlikte önümüzdeki haftalarda 100’ü aşacak ve her ay yeni oyunlar eklenecek. Apple Arcade, 30 Eylül’de iPad OS ve tvOS 13’te, Ekim ayında da macOS Catalina’da kullanıma sunulacak.

“App Store’da Apple Arcade’i kullanıma sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Dünyanın en yenilikçi oyun geliştiricilerinden birçoğunun imzasını taşıyan 100’den fazla yeni ve özel oyunu kapsayan bu özel seçki, App Store’un mevcut geniş oyun kataloğunu mükemmel şekilde tamamlıyor,” diyen Apple’ın Global Pazarlamadan sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Schiller sözlerini şöyle sürdürdü: “Tek bir abonelikle bütün ailenin büyüleyici Apple Arcade oyunlarından oluşan kataloğun tamamına sınırsız bir şekilde erişebilmesinin her yaştan müşterilerimizi çok sevindireceğini düşünüyoruz.

Üstelik, tüm kullanıcılarımız reklam veya ek satın alım olmadan oynayabilecekleri tüm oyunların Apple’ın yüksek gizlilik standartlarını karşılamak zorunda olduğunu bilmenin rahatlığına sahip olacaklar.”

Apple Arcade ile Sıra Dışı Bir Oyun Deneyimine Davetlisiniz

 Yeni ve Özel Oyunlar

Herkes, aksiyon ve maceradan parti ve bulmaca oyunlarına kadar çok seveceği bir şey bulabileceğinden emin olabilir. İşte ilk kez Apple Arcade ile sunulan oyunlardan bazıları:

 • Gameloft’tan “Ballistic Baseball”, çok oyunculu canlı bire bir maçlarla atıcıyla vurucu arasındaki yoğun mücadeleyi yaşatan, aksiyonla dolu bir arcade beyzbol oyunu.
 • “ChuChu Rocket! Universe”te Sega, çok sevilen ChuChu’ları zihinleri zorlayan 100 bulmacayla tuhaf ve harika gezegenlerden oluşan bir evrene fırlatıyor.
 • Devolver imzalı “Exit the Gungeon”da oyuncular, tehlike seviyesi gittikçe artan engeller ve rakiplerle karşılaştıkları, çökmeye devam eden bir zindandan kaçmaya çalışıyorlar.
 • Kıyamet sonrasında geçen bir yol macerasını konu alan Finji imzalı “Overland”de, oyuncular tehlikeli yaratıklarla savaşıyor, yolda kalan gezginleri kurtarıyor ve hayatta kalmak için yolda buldukları malzemeleri topluyorlar.
 • Bandai Namco’nun sunduğu yepyeni arcade deneyimi “PAC-MAN PARTY ROYALE”, kalan son PAC-MAN’in kazandığı dört oyunculu Savaş Modu ile birlikte geliyor.
 • Blowfish’ten “Projection: First Light”ta oyuncular, mitolojik bir gölge oyununda yaşayan ve bir aydınlanma yolculuğuna çıkarak yola antik kültürlerin efsanevi kahramanlarının yardımıyla devam eden Greta’nın maceralarına eşlik ediyorlar.
 • Ubisoft’un sunduğu “Rayman Mini”de, Rayman bir karınca kadar küçülüyor! Oyuncular böcekler, mantarlar ve bitkilerden yararlanarak bu dünyadan olabildiğince hızlı şekilde kaçmaya çalışıyor veya mükemmel puana ulaşmak için tekrar tekrar denemeye devam ediyorlar.
 • WayForward’ın “Shantae and the Seven Sirens” adlı oyununda oyuncular, sular altında kalmış devasa bir şehri keşfederken Half-Genie’nin şimdiye kadarki en heyecan verici macerasında Seven Sirens ile mücadele ediyorlar.
 • Snowman’in “Skate City”si, şehrin sokaklarını patencilerin oyun alanına dönüştürerek multi-touch kontrollerle sokak patencilerinin kalbine ve ruhuna hayat veriyor.
 • RAC7’dan “Sneaky Sasquatch”te oyuncular, kılık değiştirip yiyecek saklama kutularını ve piknik sepetlerini yağmalayarak, golf oynayarak ve Koca Ayakların yaptığı diğer birçok şeyi yaparak bir Koca Ayağın hayatını yaşıyorlar.
 • Rebecca Sugar’ın da yazarları arasında bulunduğu, orijinal bir Cartoon Network oyunu olan “Steven Universe:Unleash the Light”, olağanüstü bir mobil rol yapma oyunu (RPG). Bu oyunda oyuncular favori karakterlerini seçip kendi ekipleri için Değerli Taşları belirliyor, yeni ve muhteşem becerilerin kilidini açıyor ve alternatif kostümlere bürünüyorlar.
 • Rogue Games’den “Super Impossible Road”, oyuncuların galaksinin muhteşem manzaralarında yer alan keskin virajlı yollarda ustaca manevralar yaptığı fütüristik ve yüksek tempolu bir yarış oyunu.
  Bossa’nın sunduğu “The Bradwell Conspiracy”, göz alıcı bir stile sahip, komplolarla dolu, esprili ve heyecan verici bir macera oyunu.
 • Noodlecake imzalı “The Enchanted World”de oyuncular, genç bir perinin karanlık güçlerin parçaladığı sihirli bir dünyayı tekrar bir araya getirmesine yardımcı oluyorlar.
 • Square Enix’ten “Various Daylife”, “Bravely Default” ve “Octopath Traveler”ın yaratıcılarının sunduğu yepyeni bir rol yapma oyunu. İmparatorluk Çağı’nın 211. yılında, oyuncular Erebia şehrinde hayatı dolu dolu yaşarken yeni bulunan bir kıtayı keşfediyorlar.

Apple Arcade ile Sıra Dışı Bir Oyun Deneyimine Davetlisiniz

Apple, App Store ile birlikte insanların çalışma, iletişim kurma, öğrenme ve oyun oynama biçiminde devrim yaratan, global bir uygulama fenomenini harekete geçirdi. Uygulama ekonomisine yön veren App Store, dünyanın her yerinden geliştiricilere 120 milyar ABD Doları kazandırdı. App Store günümüzde yarım milyarı aşkın haftalık ziyaretçi sayısıyla dünyanın en güvenli ve canlı uygulama mağazası olma niteliğini taşıyor.

Gizlilik, güvenlik, kalite ve özel seçkiler App Store’un temel nitelikleri arasında yer alıyor. App Store’da sunulmak ve devamlı yer almak için her uygulamanın Apple’ın katı ilkelerini karşılaması gerekiyor. Uzmanlar, daha fazla bulunabilirlik sağlamak üzere her gün zengin editoryal içerikler ve en iyi uygulamalar arasından özel olarak seçilen koleksiyonlar hazırlıyor. Uygulama dünyasını keşfetmek için en iyi yer olan App Store; iPhone, iPad, Mac, Apple Watch, iPod touch, Apple TV ve iMessage’da kullanılabiliyor.

Apple’ın en yeni hizmetlerinden biri olan Apple Arcade; günümüzün en zengin hayal gücüne sahip hikaye anlatıcılarına ev sahipliği yapan tamamen orijinal ilk video abonelik hizmeti Apple TV+, Apple News uygulamasında 300’den fazla dergi, gazete ve dijital yayıncıyı bir araya getiren Apple News+, 50 milyondan fazla şarkıya, binlerce çalma listesine ve dünyanın en iyi müzik uzmanlarının seçtiği günlük koleksiyonlara erişim sağlayan Apple Music, Apple’ın sunduğu, müşterilerin daha sağlıklı bir mali yaşam sürmesine yardımcı olmak için tasarlanan yeni kredi kartı Apple Card, müşterilerin Apple aygıtlarını kullanarak kolay, güvenli ve gizli bir şekilde ödeme yapmalarını sağlayan, dünyanın en popüler temassız ödeme sistemi Apple Pay’in yanı sıra App Store ve iCloud’u da kapsayan hizmetler ailesine katılıyor.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu