TeknoDiot
     
     
     

Apple A11 Bionic Çip Tüm Rakiplerini Geride Bırakıyor

Apple A11 Bionic Çip Tüm Rakiplerini Geride Bırakıyor

60fps’de 4K video kaydı yapabilen A11 Bionic çipe sahip iPhone 8, Geekbech testinde kendine en üst sıradan yer ayırıyor. 

Apple yeni iPhone modellerinde A11 Bionic çipe yer veriyor. Apple’ın yeni çipi performans testlerinde rakiplerinin oldukça yukarısında yer alıyor.

:: İşte iOS 11 Alacak Cihazlar

:: İşte iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X İle Çekilen Fotoğraflar

:: iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Ülkemizde Ne Zaman Çıkacak?

:: iPhone X, Türkiye’de Ön Siparişte: Fiyatı Şok Edecek!

10 nm üretim sürecinden geçen A11 Bionic çip, yine 10 nm üretim sürecinden geçen Qualcomm Snapdragon 835’i ve Samsung’un kendi üretimi olan Exynos 8895’i geride bırakıyor. Yapay zeka işlemcisine de sahip A11 Bionic, tek çekirdek skorunda 4195 puan alarak en yakın rakibi Exynos 8895’ten 2.1 kat daha yüksek puan almayı başarıyor. A11’inçoklu çekirdek skoru ise 10.005 olarak karşımıza çıkıyor. Bu skor, ezeli rakip Exynos 8895’ten 1.5 kat daha fazla.
Apple A11 Bionic Çip Tüm Rakiplerini Geride Bırakıyor
Skor tablosuna baktığımız zaman ise iPhone 8’in ağabeyleri iPhone 8 Plus ve iPhone X’ten daha yüksek skorlar elde ettiğini görüyoruz. Bunun sebebi ise iPhone 8’in daha küçük bir ekrana sahip olmasından kaynaklanıyor. Daha küçük olan bu ekran haliyle işlemciyi daha az yoruyor ve ağabeylerinden biraz daha fazla performans sergiliyor.
Apple A11 Bionic Çip Tüm Rakiplerini Geride Bırakıyor
Kaynak: DH

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


AT&T’nin 5G Kapsamı Genişliyor!

Adil Anıl Öktem

Facebook ve Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs İçin Çalışıyor!

Buğra Noyan

A101 Uygun Fiyatlı Honor 8C Satacak!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.