TeknoDiot.com
   
     

Apple’ın Animoji İle Başı Derde Girdi!

Apple'ın Animoji İle Başı Derde Girdi! Akıllı Telefon Haberleri Teknoloji Haberleri

Apple’ın iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri ile birlikte tanıttığı yeni emoji sistemi olan Animoji başına dert açacak!

12 Eylül tarihinde birden fazla iPhone modeli tanıtan Apple’ın yeni emoji sistemi olan Animoji çalıntı çıktı. Apple’ın başına dert açtı Animoji sistemi. Animoji nedir ne değildir ilk bunu bilmeyenler için anlatayım. iPhone X modelinde yer alan TrueDepth kamera sistemini kullanarak sizin mimiklerinizi köpek ya da robot gibi emojilere aktarıyor.

:: Steam’den Yeni Bir Rekor Daha Geldi!

:: Google Pixe 2 Alacaklara Müjde!

Apple'ın Animoji İle Başı Derde Girdi! Akıllı Telefon Haberleri Teknoloji Haberleri

The Recorder’ın haberine göre, Apple’a dava açıldı. ABD vatandaşı tarafından açılan davada Apple bir hayli haksız görünüyor. Enrique Bonansea tarafından 2015 yılında ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi üzerinden Animoji ismi kayıt altına alınırken, uygulamasıysa 2014 yılından bu yana 18 binden fazla indirilmiş.

Ancak olayın en ilginç tarafı ise Apple’ın bundan haberi olması. Daha sonra Apple, yeni emoji sistemi Animoji’yu tanıtmadan önce Enrique Bonansea’ya teklif götüren Apple,Bonansea ile anlaşamamasına rağmen ismi kullanmayı tercih etmiş. Bakalım olay nasıl ilerleyecek ancak şuanda Apple’ın başı dertte diyebilirim.