TeknoDiot.com
   
     

Ankara Başsavcılığı Mavi Balina’ya Soruşturma Başlattı

Ankara Başsavcılığı Mavi Balina'ya Soruşturma Başlattı Oyun Haberleri Teknoloji Haberleri

Mavi Balina isimli oyun yüzünden intihar ettiği düşünülen Evrim Mertin’in ailesi savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

Gazi Üniversitesi öğrencisi Evrim Mertin, geçtiğimiz 5 Ağustos tarihinde intihar etmişti. Ankara başsavcılığına suç duyurusunda bulunan aile, çocuklarının oyun hakkında çıkan tüm söylemleri, belirti olarak taşıdıklarını söyledi. Bunun üzerine savcılık da soruşturma başlattı.

:: Mavi Balina Oyunu Yine Bir Can Daha Aldı!

Mavi Balina Öldürüyor

Mertin ailesinin avukatı Mehtap Demirhan, oyunun bu özelliğine dikkat çekerek savcılığa verdiği dilekçede şunları kaydetti: “Oyun, oyuncularını intihara sürükleyen bir oyun olup, Mertin’in intihar olayından sonra müvekkiller tarafından yapılan bazı araştırmalar ile Mertin’in son zamanlarındaki hal ve hareketlerinin bu oyunlar sonucu oluştuğunu göstermektedir. Öyle ki bu oyun 50 günlük bir oyun olup, oyunculardan derin olmayacak şekliyle kol ve bacakların kesilmesi, verilen süre boyunca kimse ile görüşmemesi, vücuda zarar verici şeyler yapılması gibi şeyler istenilmekte ve en son gün ise intihar edilmesi istenilmektedir. Oyun yöneticisi oyuncudan, bu görevlerin yapıldığının ispat edilmesini istemekte ve bu nedenle bilgisayar kamerası kullanılmaktadır. Evrim Mertin’in bacaklarında jiletle oluşturulmuş kesiler mevcuttur. Boynunda iple sıkılmış gibi iz bırakmış kızarıklık oluşmuştur.”

Blue Whale yani Türkçe adı ile Mavi Balina, şu günlerde çok fazla haber konusu olmaya başladı. Bu sebeple konu hakkında araştırma yapıp, ne tarz görevler olduğunu bulmaya çalıştık. İnci Sözlük yazarlarından birinin paylaştığı aşağıdaki içerikte görevler bulunuyor. Normalde görevleri yazacaktık ancak bazı sorunlar oluşabilir yazmaktan vazgeçtik. Sadece 23. görev gizli olduğu bilinmekte.

Kaynak