YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır?

Android ve iOS’ta YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır?

Abone Ol 

Google ve Apple, 2018 yılında, akıllı telefon kullanıcılarının telefonları ile ne kadar vakit geçirdiklerini öğreneceği araçları kullanıcılarının hizmetine sundu. Kullanıcılar, telefonları ile ne kadar vakit geçirdiğini hem öğrenebiliyor hem de telefon kullanımlarına süre sınırı getirebiliyor.

YouTube’ın “Mola Ver” adını verdiği özellik de benzer şekilde çalışıyor. Yani kullanıcılar isterlerse YouTube’ta geçirdikleri süreye kısıtlama getirebiliyorlar. Kullanıcılar, süre ayarlaması yaptıklarında örneğin 50 dakika, uygulama 50 dakika sonra uyarıda bulunuyor ve kullanıcının video izlemeye biraz ara vermesi gerektiği hatırlatmasında bulunuyor.

YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • Akıllı telefonunuzdan YouTube uygulamasını açın.
  • Uygulamayı açıktan sonra profil simgenizin üzerine dokunun.
  • Gelen seçeneklerden “İzleme Süresi” seçeneğini tercih edin.
  • Sonrasında “Video izlemeye ara vermeyi hatırlat” seçeneğine dokunun. Bu kısımdan mola vereceğiniz hatırlatma süresini seçin.
  • İşte bu kadar!

Android ve iOS'ta YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır? Android ve iOS'ta YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır?

 

Göz atın:   Wordpress Haber Teması

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu