«
Android ve iOS'ta YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır? İnternet Haberleri Rehber Sosyal Medya Haberleri

Google ve Apple, 2018 yılında, akıllı telefon kullanıcılarının telefonları ile ne kadar vakit geçirdiklerini öğreneceği araçları kullanıcılarının hizmetine sundu. Kullanıcılar, telefonları ile ne kadar vakit geçirdiğini hem öğrenebiliyor hem de telefon kullanımlarına süre sınırı getirebiliyor.

YouTube’ın “Mola Ver” adını verdiği özellik de benzer şekilde çalışıyor. Yani kullanıcılar isterlerse YouTube’ta geçirdikleri süreye kısıtlama getirebiliyorlar. Kullanıcılar, süre ayarlaması yaptıklarında örneğin 50 dakika, uygulama 50 dakika sonra uyarıda bulunuyor ve kullanıcının video izlemeye biraz ara vermesi gerektiği hatırlatmasında bulunuyor.

YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • Akıllı telefonunuzdan YouTube uygulamasını açın.
  • Uygulamayı açıktan sonra profil simgenizin üzerine dokunun.
  • Gelen seçeneklerden “İzleme Süresi” seçeneğini tercih edin.
  • Sonrasında “Video izlemeye ara vermeyi hatırlat” seçeneğine dokunun. Bu kısımdan mola vereceğiniz hatırlatma süresini seçin.
  • İşte bu kadar!

Android ve iOS'ta YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır? İnternet Haberleri Rehber Sosyal Medya Haberleri   Android ve iOS'ta YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır? İnternet Haberleri Rehber Sosyal Medya Haberleri

 


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *