TeknoDiot.com
   
   

Android ve iOS’ta YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır?

Android ve iOS'ta YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır?
       

Google ve Apple, 2018 yılında, akıllı telefon kullanıcılarının telefonları ile ne kadar vakit geçirdiklerini öğreneceği araçları kullanıcılarının hizmetine sundu. Kullanıcılar, telefonları ile ne kadar vakit geçirdiğini hem öğrenebiliyor hem de telefon kullanımlarına süre sınırı getirebiliyor.

YouTube’ın “Mola Ver” adını verdiği özellik de benzer şekilde çalışıyor. Yani kullanıcılar isterlerse YouTube’ta geçirdikleri süreye kısıtlama getirebiliyorlar. Kullanıcılar, süre ayarlaması yaptıklarında örneğin 50 dakika, uygulama 50 dakika sonra uyarıda bulunuyor ve kullanıcının video izlemeye biraz ara vermesi gerektiği hatırlatmasında bulunuyor.

YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • Akıllı telefonunuzdan YouTube uygulamasını açın.
  • Uygulamayı açıktan sonra profil simgenizin üzerine dokunun.
  • Gelen seçeneklerden “İzleme Süresi” seçeneğini tercih edin.
  • Sonrasında “Video izlemeye ara vermeyi hatırlat” seçeneğine dokunun. Bu kısımdan mola vereceğiniz hatırlatma süresini seçin.
  • İşte bu kadar!

Android ve iOS'ta YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır? Android ve iOS'ta YouTube “Mola Ver” Özelliği Nasıl Kullanılır?

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.