TeknoDiot
     
     
     

Android Oreo 8.1 Yayınlandı! İşte Gelen Özellikler

Android Oreo 8.1 Yayınlandı! İşte Gelen Özellikler

Google’ın en son Android sürümü olan Android Oreo 8.1 yayınlanmaya başlandı. Peki Android Oreo 8.1 ile gelen yenilikler neler? İşte detaylar…

Google’ın işletim sistemi olan Android’in en son sürümü Android Oreo 8.1 yayınlandı. İlk olarak Google Pixel serisi akıllı telefonlara güncelleme yollandı. Daha sonra diğer markalarda kendi cihazlarına yollayacaklardır. Çok fazla bir yenilik olmasa da bazı şeyler düzeltilmiş durumda. Android 8.1 sürümü Android 8.0’daki hataların düzeltildiği ve birtakım yeni özelliklerin eklendiği yeni sürüme gelin yakından bakalım.

https://teknodiot.com/haftanin-en-cok-satan-oyunlari-7081.html

  • Yapay sinir ağları API’sı: Aygıt içi makine öğrenme işlemleri için donanım hızlandırması içeren bu API sayesinde ağ yüklemelerindeki gecikme süreleri daha da kısalacak. Uygulamalardaki gecikmeler minimal düzeye çekilerek donanımların en verimli şekilde kullanılması sağlanacak.  Android 8.1 sürümü yüklü telefonda dahili bir AI çipi bulunuyorsa bu sistemle birlikte bunun tüm avantajlarından yararlanabileceksiniz.
  • Bildirim sınırlaması: Uygulamaların yalnızca saniyede bir bildirim göndermesine izin veriliyor böylelikle gürültü kirliliği bir nebze de olsa engelleniyor.
  • Bluetooth cihazların pil göstergesi: Bluetooh aksesuarların (Bluetooth kulaklık, akıllı saat gibi) pil seviyelerini bildirim çubuğundaki Bluetooth sekmesine tıklayarak öğrenebilirsiniz.
  • Parmak izi tarayıcısı iyileştirmeleri: Parmak izi tarayıcısının güvenlik seviyesi arttırıldı.
  • Otomatik form doldurma geliştirmeleri.
  • Daha güvenli sanal ortam: Güvenli Tarama, bilinen bir tehdit olarak sınıflandırdığı bir URL ile karşılaştığında uygulamanın belirli bir işlemi (örneğin, güvenliğe dönme gibi) otomatik olarak gerçekleştirmesini sağlayabiliyor. Bu sayede uygulamaların zararlı internet bağlantılarıyla iletişimi engellenerek kullanıcıya daha güvenli bir ortam sunuluyor.
  • Emoji güncellemesi: Android 8.0’da bazı emojiler değişikliğe gitti. Bunlardan bazıları Hamburger, bira bardağı, ve yüz ifadelerinden bir kaçı güncellendi.

Android Oreo 8.1 Yayınlandı! İşte Gelen Özellikler

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Füzyon Reaktörü Güneş Sıcaklığının 6 Katına Ulaştı

Uğur Aydemir

Samsung Galaxy Note 20 Tasarımı Nasıl Olacak?

Buğra Noyan

Google’dan Gmail İçin Önemli Yenilik Geldi

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.