Android One'lı Xiaomi Mi A2 Ortaya Çıktı! | TeknoDiot.com
arama

Android One’lı Xiaomi Mi A2 Ortaya Çıktı!

Çinli dev teknoloji üreticisi olan Xiaomi'nin Google'ın Android One projesi kapsamında çıkardığı ilk Mi A1 modelinin yeni modeli Xiaomi Mi A2 kendini gösterdi.
     
Android One'lı Xiaomi Mi A2 Ortaya Çıktı!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buğra Noyan Buğra Noyan

Çinli dev teknoloji üreticisi olan Xiaomi’nin Google’ın Android One projesi kapsamında çıkardığı ilk Mi A1 modelinin yeni modeli Xiaomi Mi A2 kendini gösterdi.

Xiaomi’nin en son amiral gemisi olan Xiaomi Mi 6 modelinden sonra yakın zamanda tanıtılması beklenen Mi 7’nin sızıntıları halen sürmekte. Ayrıca Android One kapsamında Mi A2 (Mi 6X) modelinden de ilk sızıntıları geldi. Sızıntı haberlere göre Mi A2 (Mi 6X) Tenaa’da göründü. Fiyat performans cihazlar çıkaran Xiaomi firması Android One kapsamında Mi A1 modelini tanıtarak kullanıcılar tarafından tam not aldı.

Android One kapsamında güncellemeleri ilk alan cihazlar arasında yerini alıyor ayrıca 1000 TL bandında yer alan cihaz çift kamera ile gelmesi de çok büyük bir olaydı. Xiaomi şimdi kolları Mi A2 modeli için sıvamış durumda. Xiaomi’nin Çin ve global pazarda akıllı telefonlarını farklı isimler ile tanıtılıyor. Xiaomi’nin Çin’de ve diğer Avrupa ülkelerinde cihaz modellerinin isimleri farklılık gösterebiliyor. Xiaomi Mi A1 modeli ilk olarak Çin’de Mi 5x olarak satışa sunulmuştu. Bu kapsamda Mi A2 modeli, yakın zamanda tanıtılacak Mi 6X’in dünya genelinde satışa sunulan versiyonu olacak. Mi A2 modeli 5.99 inç büyüklüğünde Full HD+ 18:9 ince çerçevelere sahip olacak.

Mi A1 modelinde de olduğu gibi Mi A2 modelinde de yine çift kamer bizleri karşılıyor. Bu sefer çift kamera dik bir şekilde konumlandırılmış durumda. 7.3 mm kalınlığında olan ve 2910 mAh kapasiteli bir bataryadan beslenen Mi A2, Redmi Note 5 Pro’nun aksine USB-C portuna ev sahipliği yapacak. Diğer teknik özellikleri ve çıkış tarihi hakkında henüz bir detay yok.

Android One'lı Xiaomi Mi A2 Ortaya Çıktı! Android One'lı Xiaomi Mi A2 Ortaya Çıktı!

Sosyal Medya’da TeknoDiot