Android Kullanıcıları Neden iPhone’a Dönüyor?

iPhone’a geçmek isteyen Android kullanıcılarıyla ilgili araştırma gerçekleştirildi. İşte o araştırmanın tüm detayları.

Bir çok Android cihaz kullanıcısı iPhone’a dönüş yapmaktalar. Dünyada Android kullanıcılarının yaklaşık %30’u iPhone‘a geçmeyi düşünüyor. Peki neden Android’den iPhone’a geçilir? Android kullanıcılarını iPhone‘a geçmeye iten üç ana neden var.  Android’in bir açık kaynak kodlu işletim sistemi olması birden fazla farklı sürümü olduğu anlamına geliyor. Google, uzun zamandır bolca güncelleme yolluyor.

Peki Neden iPhone?

Android Kullanıcıları Neden iPhone'a Dönüyor?

Ancak her ne kadar güncellense de açık kaynaklı bir işletim sistemi olmasıyla birlikte Android’in iOS‘tan güvenliğinin daha düşük olduğu düşünülmekte. Fakat kullanıcılara göre Apple uygulamalar ve sistematik sistem üzerinde olması Android‘den daha sıkı bir denetime sahip. Apple hassas bilgilerin saklanması konusunda Android işletim sisteminden daha güvenli görülüyor.

Android kullanıcıları dahi iPhone’u gizliden gizliye sempati duymakta. Apple‘ın cihazlar arasında şifreleri, ayarları, fotoğrafları ve videoları senkronize eden sistemi olan iCloud‘u çok seviyor. Ayrıca iPhone’un iOS işletim sistemi sadece Apple’da olduğundan dolayı kontrol ve güncelleme konusunda da stabillik göstermekte. Apple‘ın yüksek seviyedeki müşteri hizmetleri ve teknik desteği de Android kullanıcılarını çeken bir diğer husus.

Göz atın:   Windows 10 Telefonlar İçin Android Kullanıcılarının Arama Yapmalarına İzin Veriyor!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu