Android Kullanıcıların Dikkatine! - TeknoDiot.com

Android Kullanıcıların Dikkatine!

Abone Ol 

Geçen hafta Google Play Store’da keşfedilen bir zararlı uygulama ile bir virüs 21 milyon Android cihazına bulaştı.

Android dünyası yine büyük bir güvenlik problemiyle cebelleşiyor. Android’in en kötü yanı güvenlik açıkları bir türlü kapatılamamakta. Google, ne kadar cihazlara güvenlik yaması yollasa da Android cihazlar marketten veya dışardan virüs almakta.

:: Ücretsiz İnternet Dönemi Onaylandı!

Google‘ın artırdığı güvenlik önlemlerine rağmen güvenlik problemleri devam etmekte. Play Store‘da 21 milyon kullanıcı tarafından indirilmiş bir uygulamada keşfedildi ve bu uygulama Google‘ın güvenlik robotlarını kod Karmaşıklaştırma tekniklerini kullanarak geçen zararlı, güvenlik robotlarına anlamsız kodlar gibi gözükerek zararsızmış gibi sınıflandırıldı. Uygulama telefonunuzda saçma sapan ücretli servislere arka planda üye oluyor. Daha sonra ise faturanıza yansıyor. Yani bazen operatörlere suç bulmak doğru olmuyor. Bir indirdiğiniz uygulama bile çok önemli. Bu virüsün hackera aylık ortalama 250.000$‘dan fazla para kazandırıyor.

Göz atın:   Google Sayesinde Metre Artık Telefonunuzda

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu