Android Kullanıcıları iPhone'a Geçti! - TeknoDiot.com

Android Kullanıcıları iPhone’a Geçti!

Abone Ol 

Mobil pazar için Kantar tarafından yayınlanan rakamlara göre, Ağustos 2017’de sona eren üç aylık dönemde.

iOS önemli bir artışa imza attı. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde, iOS, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,7 oranında bir artışla yüzde 35’lik bir satış payına ulaşırken, Android yüzde 2,0 oranında azalarak yüzde 63,2’ye geriledi.

:: Razer’ın Akıllı Telefonunun Çıkış Tarihi Belli Oldu

:: Razer’ın Akıllı Telefonunun Özellikleri Belli Oldu!

:: Apple’ın Tüm iPhone Modelleri Karşı Karşıya!

Aynı dönemde  hem Android hem de iOS sırasıyla yüzde 80,2 ve yüzde 18,4 oranında arttı ancak dünyanın en büyük mobil pazar olmaya devam eden Çin’de Google’ın mobil işletim sistemi önemli ölçüde çöktü.

Android Kullanıcıları iPhone'a Geçti!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Belirtilen aralıkta Çin’de satılan telefonların % 82’sini oluşturan Android, 2016’ya göre % 4 düşüş gösterirken, Apple’ın iOS’u % 4.3 artışla % 17.7’ye yükseldi.

Daha şaşırtıcı olan şey, Apple’ın satış payını, iPhone 8’in piyasaya sürülmeden önce artırmayı başardığı ki bu da satılan modellerin çoğunun aslında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olduğu anlamına geliyor.

Kantar, Samsung’un Android telefonlarının, özellikle yerel promosyonların bir sonucu olarak Galaxy S8’in İngiltere’de özellikle iyi performans gösterdiğini söylüyor. Samsung’un Britanya’daki payı Ağustos 2017’de biten üç ayda yüzde 38.4’e yükseldi.

Çin’de Huawei, yüzde 31,1 ile bir numaralı olmaya devam ediyor; bunu, Oppo ve Vivo markalarının arkasındaki şirket olan BBK Electronics izliyor. Ve yine de, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, sözü edilen dönemde Çin’in en çok satan iki modeli idi.

Kaynak: TO
Göz atın:   Apple'ın Yeni Ekran Denemesi!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu