Android 8.0'ın İsmi Belli Oldu! - TeknoDiot.com

Android 8.0’ın İsmi Belli Oldu!

Abone Ol 

Google’ın işletim sistemi olan Android’in yeni sürümüne bir kaç gündür isim aranırken. Bir tweet ile isim kanıtlanır nitelikte.

Peki yeni Android sürümünün ismi ne olacak? İşte herkesin aklında ki soruda tam da bu. İlk başlarda Android O olarak piyasada ismini duyurdu. Ama Google ona daha isim bulamamıştı. Ülkemizde de popüler hale gelen bisküvi firması “Oreo” ismi ile gelmesi bekleniyordu. Galiba tahminler doğru çıktı diyebiliriz.

Android Oreo!

Google yeni Android versiyonunun ismini açıklamasını 21 Ağustos yılın Güneş tutulması sırasında açıklayacak. Google, güneş tutulmasının olayını güzel bir pazar strajerisi yapmış. Akıllı telefon sızıntısı gerçekleştiren @evleaks ‘dan yeni bir tweet geldi. Güneş tutulmasına gönderme yapan @evleaks Oreo resmi paylaştı. Paylaştığı isim tahminlerde ki isim diyebiliriz. Oreo ismi gerçeğe çok yakın. @evleaks sızdırdığı bilgilerle hiç bir zaman yanlış sızıntı yapmamıştı. Bu gönderide doğru. Android Oreo isminin galip gelmesi, yeni sürümün bu isimle geleceğini kanıtlar nitelikte.

 

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Göz atın:   HTC'den Kullanıcılara Android Oreo Müjdesi

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu