TeknoDiot
     
     
     

Android 8.0’ın İsmi Belli Oldu!

Android 8.0'ın İsmi Belli Oldu!

Google’ın işletim sistemi olan Android’in yeni sürümüne bir kaç gündür isim aranırken. Bir tweet ile isim kanıtlanır nitelikte.

Peki yeni Android sürümünün ismi ne olacak? İşte herkesin aklında ki soruda tam da bu. İlk başlarda Android O olarak piyasada ismini duyurdu. Ama Google ona daha isim bulamamıştı. Ülkemizde de popüler hale gelen bisküvi firması “Oreo” ismi ile gelmesi bekleniyordu. Galiba tahminler doğru çıktı diyebiliriz.

Android Oreo!

Google yeni Android versiyonunun ismini açıklamasını 21 Ağustos yılın Güneş tutulması sırasında açıklayacak. Google, güneş tutulmasının olayını güzel bir pazar strajerisi yapmış. Akıllı telefon sızıntısı gerçekleştiren @evleaks ‘dan yeni bir tweet geldi. Güneş tutulmasına gönderme yapan @evleaks Oreo resmi paylaştı. Paylaştığı isim tahminlerde ki isim diyebiliriz. Oreo ismi gerçeğe çok yakın. @evleaks sızdırdığı bilgilerle hiç bir zaman yanlış sızıntı yapmamıştı. Bu gönderide doğru. Android Oreo isminin galip gelmesi, yeni sürümün bu isimle geleceğini kanıtlar nitelikte.

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Apple Ekim Ayında macOS Catalina’yı Yayınlayacak

Buğra Noyan

Samsung Galaxy S20 ve Fold 2 Şubat’ta Tanıtılacak!

Hüseyin Ceylan

Bir Başka Çinli Akıllı Telefon Üreticisi UMIDIGI Türkiye’de!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.