Trend

Among Us 2 İptal Edildi: Gerekçesi Açıklandı!

Among Us 2 neden iptal edildi? Geliştirici Innersloth, Among Us artan popülariteye yanıt olarak, bir devam oyunu üzerinde çalışmak yerine oyunun özelliklerini ve içeriğini genişletmeye odaklanmaya karar verdi.

Yapımcı şirket Innersloth, Among Us 2 ‘yi iptal etmeye karar verdi ve bunun yerine Among Us oyununda oyunculara sunulan içeriği genişletmeye ve geliştirmeye odaklandı. Among Us 2 ne zaman çıkacak diye soran birçok oyuncu vardı ve yapımcı şirketten bu konu hakkında net bir açıklama gelmiş durumda.

Bir blog gönderisinde geliştirici, kararın yalnızca Eylül ayında 41 milyondan fazla indirilen hayatta kalma oyununun popülaritesindeki son artışa yanıt olarak verildiğini yazdı.

Among Us 2 Neden İptal Edildi?

Yapımcı firma Innersloth’ın açıklaması ikinci oyununun geliştirilmesi yerine ilk oyuna yepyeni içeriklerin gelmesi, hem de oyunu daha iyi yere getirecektir. İlk oyunun bir anda bu kadar popüler olması ile birlikte, bir devam oyunu yapmak yerine ilk oyuna daha da ağırlık verip daha frklı bir noktaya getirilecektir.

Innersloth, “Among Us 2 için planladığımız tüm içerik, bunun yerine Among Us’a gidecek,” diye yazıyor. “Bu muhtemelen daha zor bir seçimdir, çünkü oyunun temel kodunun derinliklerine inmek ve birkaç parçasını yeniden çalışmak anlamına gelir. Planladığımız pek çok şey var ve siz oynamaktan keyif almaya devam ederken herkese yeni içerik sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Oyunda sunulan oynanış açısındaki bazı özellikleri geliştirmeleri yapılacak. Yeni sunucular, renk körü desteği, bir arkadaş / hesap sistemi ve yeni bir aşama içeriyor, ancak Innersloth “planlanan birçok başka şey de var, sadece önceliklendirmemiz ve düzenlememiz gerekiyor.”

Innersloth, oyuncuların bu yeni içeriğin ne zaman gelmesini bekleyebilecekleri konusunda kesin bir ETA sağlamadı, ancak geliştirici sunucular üzerinde çalışmanın şu anda “tüm geliştirme zamanını aldığını” yazıyor. Yeni arkadaşlar / hesap sistemi de “kesinlikle biraz zaman alacak.” dedi.

Among Us 2 İptal Edildi: Gerekçesi Açıklandı!

Among Us Daha İyi Hale Getirilecek

İlk olarak 2018’de piyasaya sürülmesine rağmen, Among Us, muhtemelen oyunun Twitch’teki artan popülaritesi nedeniyle 2020’de oyuncularda büyük bir artış gördü. SensorTower’a göre, Aramızda Ağustos ayında 18,4 milyon mobil indirme kazandı ve bunu Eylül ayında 41,9 milyon mobil indirme daha takip etti. Yakın zamanda piyasaya sürülen daha büyük AAA oyunlarının yanı sıra Steam listelerini de vurdu.

Belirli platformlar da ücretsiz Among Us oynamak mümkün olmuştur. Steam’de sadece 10,50 TL ve mobil cihazlar ücretsiz bir sürümü destekliyor. Giriş önündeki düşük engel kesinlikle bu kadar geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasına yardımcı oldu, ancak popülerliğindeki tek son artış kendine özgü.

Oyunun basit grafikleri, çeşitli platformlara iyi ölçeklenir. Teknik olarak konuşursak, bunun yerine Switch üzerinde herhangi bir sorunu olmamalıdır. Bununla birlikte, bu platformdaki oyuncularla iletişim kurmanın belirli zorlukları vardır. Yalnızca bir metin iletişim sistemine sahip değildir, aynı zamanda mobil cihazınızda ayrı bir uygulama kullanmadığınız sürece sesli sohbete izin vermez. Bu, kimsenin sesli sohbeti kullanmadığı anlamına gelir.

Aramızda PC ve mobil cihazlar için mevcuttur. Basit arayüzü yalnızca birkaç ekran üstü düğme ve komut istemini kullanır. Bu, küçük ekranlarda bile kontrol etmeyi son derece kolaylaştırır.

Among Us 2 İptal Edildi: Gerekçesi Açıklandı!

Among Us 2 İptal Edildi: Gerekçesi Açıklandı!

Among Us 2 İptal Edildi: Gerekçesi Açıklandı!

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu