AMD, Intel'i Solladı - TeknoDiot.com

AMD, Intel’i Solladı

Teknoloji devlerinden her iki olan AMD ve Intel arasında iyi bir rekabet ilerlemekte. AMD, Almanya’da satışlarından Intel’i geçti.

AMD, FX işlemcilerinde yaşadığı hüsran yüzünden piyasaya Ryzen platformuyla adım attı. Bu yüzden de yakın zamanlarda AMD’nin işlemci satışlarında olumlu sonuçlar elde edildiği öğrenildi. Son gelişmeler ise şöyle;

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nin en büyük PC bileşenleri satan web sitesi olan Minfactory.de’nin satış rakamlarına göre AMD işlemcilerin satış ve kar oranı Intel işlemcileri geçtiğimiz Ağustos ayında geçti. Ryzen Threadripper işlemcilerinin henüz en alt üyesi piyasaya giriş yapmış durumda.

AMD Satışları, Intel’i Geçti!

AMD’nin en büyük payı Ryzen 5 1600 oldu. Ryzen 7 1700, Ryzen 5 1600X ve Ryzen 7 1700X işlemcileri takip Ryzen 5 1600 modelini takip ediyor. Sonrasında ise Intel’in Core i7-7700K işlemcisi yer alıyor. Almanya’nın en çok satış yapan bilgisayar mağazasına ait olması sebebiyle durumun diğer Avrupa ülkelerinde de bu durum benzer olduğunun altını çizebiliriz.

AMD, Intel'i Solladı

 

Göz atın:   Ryzen Serisi APU'ların Temel Özellikleri!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu