İnternet HaberleriSektörel HaberlerTeknoloji Haberleri

Amazon’da Kaç Kişi Çalışıyor?

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon’da çalışan kişi sayısı sizce ne kadardır? Sayı oldukça yüksek.

382.400 kişiyi istihdam eden bir şirket bahsediyorduk zamanında ancak bu sayı hayli yükselmiş durumda.  Son rakamlara göre şu anda yarım milyon insana iş imkanı sağlayan Amazon’un çalışan sayısı son çeyrekte 382.400’den kişiden tam 541.909‘a yükseldi. Bu rakam oldukça yükselmiş durumda.

:: Türk İşletim Sistemi Pardus Tekrar Canlanıyor

:: Samsung Gear Sport Türkiye’de Satışta!

Amazon'da Kaç Kişi Çalışıyor? İnternet Haberleri Sektörel Haberler Teknoloji Haberleri

Yeni Amazon Grup’ta çalışmaya başlayanlar Amazon’un bünyesinde yer alan Whole Foods‘tan yaklaşık 90 bin kişi, Ortadoğu’da bir e-ticaret şirketi olarak faaliyet gösteren Souq‘dan ise bilinmeyen sayıda personel eklendi. Ancak bu şirketlerden gelen çalışanları hesaba katmamış olsak bile Amazon’un personel sayısı yine de %47 oranında artmış olacaktı. Amazon şirketi şuanda Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ikinci şirketi olarak yer alıyor.

Market zinciri olan Walmart‘da tam 2.3 milyon çalışan yer alıyor ve Amazon’un Walmart‘a yaklaşması epey zaman alacak gibi görünüyor. Amazon hala personel alımına devam ediyor. Web sitesinde 7.000’i yazılım mühendisleri için olmak üzere 14.000 iş ilanı var.


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı