Amazon, Avuç İçi Ödeme Teknolojisini Tanıttı

Amazon, yeni bir avuç içi ödeme teknolojisi tanıttı . Mühendisler benzersiz bir palmiye deseni kullanır, çizgiler, eğriler ve damar desenleri.

Amazon’un perakende geliştirme ekibi, alışveriş yapanların avuç içi kullanarak Amazon Go mağazalarında ödeme yapmalarına olanak tanıyan yeni bir biyometrik cihazı açıkladı.

Şirket, kullanıcının önce bir ödeme kartını bağladığı ve ardından “avuç içi imzasını” ödeme mekanizmasıyla ilişkilendirmek için cihazı avucunun içine bağladığı bir tarayıcı olan temassız Amazon One’ı tanıttı. Kullanıcı daha sonra avucunu Amazon One cihazının üzerinde bir saniye tutarak ödeme yapabilir.

“Avuç içi imzası” ile mühendisler, onun bireysel özelliklerini kastediyor – çizgiler, kollardaki kıvrımlar ve damar desenleri. Yeni teknoloji önce Seattle’daki Amazon mağazalarına, ardından diğer mağazalara tanıtılacak. Şirket, teknolojiyle ilgilenebilecek potansiyel müşteriler arıyor.

Amazon’dan Yeni Ödeme Sistemi

Amazon ayrıca, görüntülerin şifrelendiğini ve müşterilerin avuçlarından imzaların üretildiği bulutta güvenli bir alana gönderildiğini de not ediyor.

Henüz bu süreçle ilgili belirli bir ayrıntı yok. Amazon’un biyometrik ürünlerinin kullanım tarihi tartışmalıdır örneğin, şirket Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kolluk kuvvetlerine biyometrik yüz tanıma hizmetleri sattı. Yüz tanıma teknolojisi aynı zamanda bir veri gizliliği davasının konusudur teknolojileri ABD polisi tarafından yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Amazon One, görüntüleri bilgisayarla görme algoritmalarıyla taramak için ekipman kullanır. Müşterilerin bir Amazon hesabına ihtiyacı yok, bir telefon numarası ve banka kartı yeterli. Kullanıcılar, hizmeti artık kullanmak istemiyorlarsa şirketin veri tabanından biyometrik verileri silebilirler.

Göz atın:   Amazon İçin Bir Darbe Daha!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu