TeknoDiot.com
   
     

Altın Fiyatları Yükselir mi?

Altın Fiyatları Yükselir mi? Sponsorlu Teknoloji Haberleri

Altın ons fiyatları ve gram altın fiyatları 2018 yılında en popüler yatırım araçlarından biri olmaya devam ediyor. Bugüne kadar ki en yüksek seviyelerine ulaşan gram altın fiyatı ve son 1 yılın en yükseğine ulaşan altın ons fiyatları yatırımcıları umutlandırırken yükseliş hareketlerinin yılın kalan kısmında da etkisini sürdürüp sürdüremeyeceği yatırımcılar tarafından merak konusu olmuş durumda.

Altın fiyatları Ne Olur ?

Altın fiyatlarının Suriye’de yaşanan gerginlikler sonucu yükselişe geçmesi altın yatırımcılarını bir nebze sevindirmiş görünüyor. Tabi gram altın yatırımcıları ise çok daha sevinçli çünkü gram altın fiyatları bir çok ekonomistin yıl sonu için beklediği en yüksek seviyeleri henüz yılın başında aşarak 182 tl ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi Altın ons fiyatları ise 1,350 dolar seviyelerini yukarı yönlü zorlamaya devam ediyor. Yatırımcıların sordukları gram altın fiyatları yükselir mi, gram altın fiyatları düşer mi, altın fiyatları ne olur, altın ne zaman düşecek gibi soruların cevapları da tüm piyasa oyuncuları tarafından oldukça merak edilir oldu.

Altın fiyatları analistlerin yorumlarına göre bu yıl içerisinde 1500 dolar seviyesini görmesi muhtemel gibi duruyor. Bir çok altın yorumları içerisinde ons fiyatının yıl içerisinde 1500 dolar seviyesinin hedef noktası olduğu vurgulanırken, sayıları az da olsa altın fiyatlarının yıl içerisinde düşeceğini ve 1100 dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini belirtenlerde var. Gram altında ise ekonomistler, gram altın yorumlarında yukarı yönlü ivmenin henüz sonlanmadığını ve yıl içerisinde yeni rekor seviyelerin gelebileceğini vurguluyorlar. Dolar tl paritesininde desteklediği gram altın fiyatı 182 tl ile tüm zamanların rekorunu geçtiğimiz hafta yenilemişti şuan için ise dolar tl de yaşanan geri çekilme hareketine binaen  176 tl seviyesine kadar gerilemiş durumda.