AliExpress'ten Sipariş Edilen Ürünler Artık 5 Günde Teslim Edilecek! - TeknoDiot.com

AliExpress’ten Sipariş Edilen Ürünler Artık 5 Günde Teslim Edilecek!

Abone Ol 

Türkiye’den fazlasıyla sipariş alan AliExpress, ülkemizde bulunan kargo firması Aras kargo ile anlaştı.Siparişler 5 günde teslim edilebilecek.

Aras Kargo, Alibaba ve Aliexpress siparişlerini 5 günde teslim edecek. Aliexpress üzerinden ülkemize bir çok sipariş ürün gelmekte. Bu siparişlerin gelme süreleri ise 30 ile 60 gün sürüyor.  İşte bu durum Alibaba ve Aras Kargo arasında yapılan işbirliği ile tamamen değişiyor.

Ülkemize gelen siparişler gümrükten geçtikten sonra PTT Kargo ile sahiplerine ulaştırılıyordu. Artık sistem değişiyor. Ülkemizin en çok tercih edilen kargo firmalarından biri olan Aras Kargo, Alibaba ve Aliexpress kargolarının sadece 5 iş günü içerisinde teslim edileceğinin müjdesini verdi. Önümüzdeki 5 yıl için transfer merkezlerinin teknolojik dönüşümüne 30 milyon Euro yatırım planlayan Aras Kargo, bu yatırımların da etkisiyle dünyanın en çok sipariş alan e-ticaret sitesi olan Alibaba ile anlaştı. Aras Kargo’nun Genel Müdürlüğünü yürüten Hikmet Bulduk şöyle açıklamada bulundu.

Kargo sektöründe, e- ticaretin önemli oyuncularından biri olma hedefimiz için dünya e-ticaret devi Alibaba ile büyük bir adım attık. Türkiye’de Alibaba’nın kargo teslimatlarını yapacağız. Öncesinde 25-40 gün arasında gelen siparişler, işbirliğimizle çok daha kısa sürede teslim edilecek.

https://teknodiot.com/sosyal-medyaya-kac-saatimizi-harciyoruz-6311.html

Alibaba ve AliExpress’ten ülkemize verilen siparişlerden lojistik ve gümrük işlemleri ile tamamen Aras Kargo ilgilenecek. Aslında Aras Kargo hem iyi bir fırsatı yakaladı hemde zor bir işi aldı diyebiliriz. Önümüzdeki hafta başlayacak olan anlaşmayla beraber, ilk etapta 10 bin ürünün teslimatı bu şekilde sağlanacak. Detaylar gelecektir.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

AliExpress'ten Sipariş Edilen Ürünler Artık 5 Günde Teslim Edilecek!

GÜNCELLEME:

Aras Kargo’nun 12 bin çalışanı, 4 bin aracı ve 29 transfer merkezi ile sektörün en önemli oyuncularından biri olduğunun altını çizen Bulduk, “2020 yılında dünyada 3 trilyon dolarlık pazar olması beklenen e-ticaretin, kargo sektörünün de büyümesine etkisiyle, sektörümüzde dünyanın önemli aktörlerinden olabilmek için çalışmalarımızı teknolojik yatırımlara yoğunlaştırdık. Bu çerçevede, hem operasyonel hem de metrekare olarak en büyük transfer merkezlerimizden biri olan İkitelli Transfer Merkezi 10 milyon Euro yatırımla yenilendi. Bu yatırımla birlikte İkitelli Teknolojik Transfer Merkezi’nde kapasitemiz saatte 5.500 gönderiden 15 bin’e çıktı” diye konuştu.

30 milyon Euro yatırım planı

İkitelli’nin ardından Ankara, İstanbul Anadolu, İzmir ve Bursa olmak üzere diğer transfer merkezlerinin de dijitalleşeceğini vurgulayan Bulduk, “5 yılda 30 milyon Euro yatırım yapmayı planlıyoruz. Büyüme hedeflerini dijital dönüşüm üzerine kurgulayarak, 5 yıllık plan içinde gönderilerin yüzde 80’ini teknolojik transfer merkezlerinden yapacak ve tüm iş süreçlerinde verimliliği artıracak donanımı sağlamayı hedefliyoruz. Yaptığımız bu çalışmalar bize Alibaba gibi diğer dünya devleri ile işbirliklerinin yolunu açacak” dedi.

Göz atın:   Samsung Galaxy M20 ve M30, Hindistan'da One UI 2.0 ile Android 10'u Kararlı Hale Getiriyor!

1 yılda kârını ikiye katladı

Türkiye ekonomisinin bu yıl yüzde 5-7 civarında büyüyeceğinin beklenildiğini hatırlatan Bulduk; “Aras Kargo 5 yıldır çift haneli büyüme trendini başarıyla koruyor. 2017’yi de geleneği bozmayarak, yüzde 20 civarında bir büyüme ve 1 milyar TL’nin üzerinde ciroyla kapatacağız. Bu yılki başarımızda; dijital dönüşüm yatırımlarımızla sağladığımız kapasite artışı ve tasarrufların da büyük katkısı var” dedi.

Kargo Araçlarında “Kara Kutu”

Dijital dönüşüm yatırımlarının sadece transfer merkezlerini dönüştürmekle sınırlı olmadığını belirten Hikmet Bulduk, sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca operasyonel işleyişimizde geliştirdiğimiz dijital projelerimizden en önemlisi olan rota optimizasyonunu 2018’de uygulamaya koyacağız. Türkiye’deki tüm araçların rotası ana merkezden verilecek. Ayrıca, kargo araçlarında Kara Kutu diye adlandırdığımız gelişmiş araç takip sistemi ile kurye sürüş tekniklerini geliştirerek, karbon salınımını daha da azaltacağız, 16 milyon liranın üstünde yakıt ve yedek parça tasarrufu sağlayacağız. Tüm operasyonel dijital süreçler,

kargonun zamanında tesliminin yanı sıra, sürücünün vitesi geç değiştirmesinden lastik havasına, motor arızasına kadar tüm bilgileri bize verecek”

Türkiye’de bir ilk: Harita üzerinden anlık kargo takibi

Önümüzdeki yıl başlayacakları harita üzerinden “Kargom Nerede» uygulaması ile de müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye ulaştıracaklarını belirten Bulduk, “Bu sistemde de müşterilerimiz; ister cep telefonlarından, ister bilgisayardan sadece Kargo Takip Numarası girerek gönderinin dağıtıma çıkışından, teslimine kadar olan süreci anlık olarak harita üzerinden kolaylıkla takip edebilecekler. Uygulamaya 2018’de başlayacağız. Türkiye’de kargo sektöründe bu anlamda bir ilk olacak” dedi.

KUTU:

Hikmet Nuri Bulduk: İş zekâsı yatırımları ile odağımız veri bütünlüğü

  • “Dijital dönüşüm yatırımlarındaki başka bir odağımız da veri bütünlüğü.  Bu kapsam-da geliştirdiğimiz ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) sistemi ile kargo sektöründe dünyada ilk kez, operasyonel süreçler bir ERP (kurumsal kaynak planlama) üzerinden yönetilecek. Böylece tüm veriler ve performanslar ölçülebilir ve yönetilebilir hale gelecek.

ERP projesinin uzantısında hedeflediğimiz CRM yatırımıyla, satış, pazarlama, çağrı merkezi ve iletişim gibi uçtan uca müşteriye temas eden bütün birimler, aynı sistem ve ekranlar üzerinden entegre biçimde müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin süreçlerini yönetebilecekler. Tüm bu kurumsal kaynak planlama yatırımları bize; operasyon hızı ve müşteri memnuniyeti sağlayacak.”

AliExpress'ten Sipariş Edilen Ürünler Artık 5 Günde Teslim Edilecek!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu