Ali Koç: Dünya Kulüplerinin Yer Alacağı eSpor Ligi Kurulmak Üzere

Fenerbahçe Spor Kulübü‘nün başkan adaylarından Ali Koç, yaptığı bir toplantıda 1907 Fenerbahçe Espor‘un geleceğinden de bahsetti.

Playerbros‘un haberine göre şu anda 1907 Fenerbahçe Derneği‘ne bağlı olarak faaliyetini sürdüren 1907 Fenerbahçe Espor’un, başkan seçildiği takdirde Fenerbahçe Spor Kulübüne taşıyacağını belirten Ali Koç, şu açıklamayı yaptı:

Ali Koç: Dünya kulüplerinin yer alacağı eSpor ligi kurulacak

Ali Koç: Dünya Kulüplerinin Yer Alacağı eSpor Ligi Kurulmak Üzere

Barcelona’da yatırımcılarla görüştük. Futbol kulüpleri de bu sektöre girmek istiyor. Fakat futbol takımları rastgele mesela Samsun’un bir takımıyla oynamak istemiyor. Bu sektöre giren futbol kulüplerinin oynadıkları ligler ve karşılaştığı takımların çoğu ya özel girişimler ya da şirketlerin yapılanması. Sadece ve sadece futbol kulüplerine has gerçekleşecek olan bir lig kurulmak üzere. Fenerbahçe olarak bir şekilde o lige girmemiz lazım. Espor’da çok büyük bir gelecek var.”

[ilgiliicerik icerik_id=”11951″]

Avrupa ve Dünya genelinde kurulacak olan bu ligde Dünya devi kulüplerin yer alacağı belirtilmekte. Fenerbahçe‘nin de bu sektöre hızlı ve aktif bir şekilde girmesi gerektiğini söyleyen Ali Koç, eSpor’da büyük bir gelecek görüyor. Bakalım, Ali Koç başkan seçildiği takdirde eSpor’da nasıl değişiklikler yapacak?

Kaynak: PB

Göz atın:   Metro Exodus’un Fiyatı Belli Oldu
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu