TeknoDiot.com
   
Image default
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Akıllı Telefonlar Yeniden Zamlanıyor!

Akıllı Telefonlar Yeniden Zamlanıyor!


Akıllı telefon kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi olan zam konusu tekrar gündemde yerini aldı.

TÜİK tarafından açıklanan Ekim ayı enflasyon rakamlarının, aylık yüzde 2,08, yıllık bazda ise yüzde 11,90 artışla beklentilerin üzerinde gelmesi, başta akıllı telefonlar olmak üzere birçok yeni zammın habercisi oldu.

Ülkemizde akıllı telefon alacak kişiler tarafından en çokta zam konuları üzmekte. Akıllı telefon alacakken birden zamlanması da insanı çileden çıkarıyor diyenlerinizi vardır. Bu yıl içerisinde yani 2017 yılında vergi, ceza ve harçlarda artış oranı yüzde 3,83 olarak belirlenmişti ancak gelecek yıl yani 2018 yılında akıllı telefon alacaklara kötü haber geldi. Bu vergilendirme ise 2018 yılında 14.47 seviyesine yükselecek.

https://teknodiot.com/bu-zamana-kadar-dunyada-kac-adet-playstation-4-satildi-4910.html

1 Ocak’tan itibaren cep telefonlarından alınmakta olan özel iletişim vergisi 47,7 liradan 54,6 liraya yükselecek. Akıllı telefonlara bu sene içerisinde bir miktar zam gelmişti ancak akıllı telefon alımları zama rağmen artış göstermişti. Bakalım akıllı telefonlar konusunda alım azalacak mı?

115.9 lira olan 6 aylık pasaport harcı 132,7 liraya;

169,5 lira olan 1 yıllık pasaport harcı 194 liraya;

553,4 lira olan 3 yıldan fazla süreli pasaport harcı 633 liraya;

206,5 lira olan kırmızı ışıkta geçme ve hız sınırını aşmanın cezası 236,4 liraya yükselecek.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Google Pixel 2 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Buğra Noyan

HMD Global, Nokia 7.2 İçin Android 10 Güncellemesini Yayınladı

Buğra Noyan

SIM Kartlardaki Büyük Tehlike: SIMJACKER

Uğur Aydemir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.