Airbnb, Yapay Zekasının Konukların Psikopat Olup Olmadığını Tahmin Edebileceğini İddia Etti! - TeknoDiot.com

Airbnb, Yapay Zekasının Konukların Psikopat Olup Olmadığını Tahmin Edebileceğini İddia Etti!

Abone Ol 

Airbnb, ev sahiplerini korumak için, konukların güvenilir bir müşteri olmayabileceği konusunda ipuçlarını aramak için yapay zeka destekli bir araç kullanıyor.

However tarafından gözden geçirilen patent belgelerine göre, araç, narsisizm, makyavelizm ve hatta psikopat dahil olmak üzere “güvenilmez” özellikler sergileme olasılıklarını değerlendirmek için bir kullanıcının sabıka kaydından sosyal medya yayınlarına kadar her şeyi hesaba katar.

Arka plan kontrol aracı yapay zekası, Airbnb’nin 2017’de satın aldığı bir başlangıç olan Trooly’nin çalışmasıdır. Akşam Standardı Airbnb’den Trooly’nin aracını ne ölçüde kullandığını yorumlamasını istediğinde, reddetti.

Ancak Airbnb’nin web sitesi, potansiyel konukları derecelendirmek için şirketin AI kullanımını not ediyor: “Her Airbnb rezervasyonu, onaylanmadan önce risk için puanlanıyor. Şüpheli etkinlikleri gerçekleşmeden önce işaretlememize ve araştırmamıza yardımcı olan yüzlerce sinyali anında değerlendirmek için öngörücü analiz ve makine öğrenimini kullanıyoruz.”

Yapay zeka teknolojisi gün gittikçe gelişiyor

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Airbnb, Yapay Zekasının Konukların Psikopat Olup Olmadığını Tahmin Edebileceğini İddia Etti!

Bir yapay zekanın bir kişinin psikopat olup olmadığını veya en azından evinizde istemeyeceğiniz birini sadece çevrimiçi hakkındaki bilgilerden olup olmadığını gerçekten tahmin edip edemeyeceğini söylemek zor.

Ancak, Airbnb problemiyle ilgili olmuştur harman misafirler ana bilgisayarlarının evleri yıllardır aracı potansiyel sorun çıkaran ayıklayabiliriz eğer öyleyse, bu şirketin bunu uygulamak için istekli olacağını neden görmek kolaydır. Son olarak bu tür içeriklere teknoloji haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Göz atın:   Vodafone'dan Yapay Zeka Konusunda Bir İlk!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu