«
Afganistan'dan WhatsApp Yasağı Akıllı Telefon Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Dünyada 1 milyar kullanıcısı bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a Afganistan’dan yasak geldi. İşte detaylar.

Akıllı telefonların çıkmasıyla beraber hayatımızın bir parçası olan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp Afganistan’da yasaklanma aşamasında. Telekomünikasyon şirketlerine gittiği belirlenen mektup büyük tepkilere neden oldu.

https://teknodiot.com/bu-zamana-kadar-dunyada-kac-adet-playstation-4-satildi-4910.html

Afganistan hükümetine ait olan Salaam Telecom‘un müşterileri  uygulamanın yasaklanmasının yanlış ve yasal olmadığını söyleyerek  ifade özgürlüğüne dokunulmayacağını ana yasada belirtildiğine de değinildi. Özel Telekom şirketleri de WhatsApp’ın kullanımını engellemedi. Ayrıca Afganistan’da Telegram’da engellenmiş durumda.

Arganistan Bilgi Teknolojileri Bakanlığının yaptığı açıklamada ise uygulamanın militan gruplar tarafından hükümetin gözetimini geçmek için kullanılan uygulama olduğunu belirtti.

 


Bir Cevap Yaz

Uğur Aydemir Hakkında

Uğur Aydemir

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, profesyonel olarak grafik tasarım işleriyle uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *