Afganistan’dan WhatsApp Yasağı

Abone Ol 

Dünyada 1 milyar kullanıcısı bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a Afganistan’dan yasak geldi. İşte detaylar.

Akıllı telefonların çıkmasıyla beraber hayatımızın bir parçası olan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp Afganistan’da yasaklanma aşamasında. Telekomünikasyon şirketlerine gittiği belirlenen mektup büyük tepkilere neden oldu.

https://teknodiot.com/bu-zamana-kadar-dunyada-kac-adet-playstation-4-satildi-4910.html

Afganistan hükümetine ait olan Salaam Telecom‘un müşterileri  uygulamanın yasaklanmasının yanlış ve yasal olmadığını söyleyerek  ifade özgürlüğüne dokunulmayacağını ana yasada belirtildiğine de değinildi. Özel Telekom şirketleri de WhatsApp’ın kullanımını engellemedi. Ayrıca Afganistan’da Telegram’da engellenmiş durumda.

Arganistan Bilgi Teknolojileri Bakanlığının yaptığı açıklamada ise uygulamanın militan gruplar tarafından hükümetin gözetimini geçmek için kullanılan uygulama olduğunu belirtti.

 

Göz atın:   Lenovo Yeni Kulaklıklarını Tanıttı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu