ABD, 2035 Yılına Kadar %90 Temiz Elektrik Üretecek

Amerika, 2035 yılına kadar yüzde 90 temiz elektrik üretmeye başlayabilir.

Berkeley’deki California Üniversitesi’ndeki bilim insanları, Amerika Birleşik Devletleri’nin 2035 yılına kadar temiz elektriğin yüzde 90’ından fazlasını üretmeye başlayabileceğini tahmin ediyorlar. Çalışma hakkındaki bilgiler Tech Explore’de yayınlandı.

2035’e kadar Amerika Birleşik Devletleri karbonsuz elektrikle% 90 temiz olacak. Bilim adamları, güneş ve rüzgar enerjisinin maliyetinin düşürülmesinin mevcut fosil yakıtlı enerji santrallerinin üretimini ve emisyonlarını nasıl etkileyebileceğini hesapladılar.

ABD, 2035 Yılına Kadar %90 Temiz Elektrik Üretecek

İlave yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesi, ekonomi gelirlerini 1.7 trilyon $ ‘a çıkarabilir ve iş sayısını artırabilir. 2035’te% 90 temiz elektrik, hava kirliliği ve karbon emisyonlarından kaynaklanan hasarı azaltarak çevre ve sağlık maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacaktır. 

BM Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli, insanların emisyonları yarıya indirmek için sadece on yılları olduğu konusunda uyarıyor. Bu durumda, sıcaklık küresel olarak sadece 1.5 ° C artacaktır.

Göz atın:   Kendi Ağırlığının 12.600 Katını Kaldırabilen Yapay Kas Yapıldı!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu