8 Milyon Dolarlık Kripto Para Soygunu!

Son zamanlarda kripto para sektöründe ilginç olaylar yaşanmakta. Soygun bu olayların ilk sırasında yer almakta. Bitcoin‘in uzun süredir yükseliş trendinde olmayışı kripto para yatırımcılarını üzüyordu.

Son aylar içerisinde tekrar yükselişe geçen Bitcoin tekrar dikkatleri üzerine topladı. Bitcoin sayesinde yüzü gülmeye başlayan kripto para yatırımcısına kötü haber geldi. 8 milyon dolarlık kripto para soygunu bazı büyük yatırımcılarını üzebilir. Yeni yatırımcıları bekleyen yeni kripto para da hırsızlık!

8 Milyon Dolarlık Kripto Para Soygunu! Kripto Para Haberleri

[sp-related style=”dark” id=”19762″]

Şuanda beta sürecinde olan yeni bir kripto para olan KICKICO isimli kripto parada bulunan bir güvenlik açığı nedeniyle 70 milyon adet KICKICO çalındı. Ortalama 8 milyon dolar KICKICO çalınmasının ardından geliştirici takımı hızla açığı kapatarak hackerların ele geçirdiği 40 adresin kontrolünü sağlamayı başardılar.

KICKICO  ekibi, 8 milyon dolarlık zararı 800 bin dolar seviyesine kadar düşürebilmeyi başaran geliştirici ekibi, 800 bin dolarlık kayıp için çalışmalara devam ettiğini belirtti. Son olarak 2017 yılından beri yapılan en büyük 7. kripto para soygunu olarak tarihe geçti.


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı