5G Testi: 2020 iPhone’larının 5G Hızı Nasıl Olacak?

Apple, 2020 yılına kadar 5G iPhone piyasaya sürmeyi planlamıyor, ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Samsung gibi diğer akıllı telefon üreticilerinin taşıyıcıları 5G’yi test ediyor.

Bu da 4G’den daha hızlı indirme hızları sunuyor.  Verizon, 5G ağını test etmek için MacRumors’ı Chicago’ya davet etti ve 2020’de iPhone’larımızda 5G ağlarını kullanabildiğimizde bize 5G hızlarının nasıl olacağına dair bir fikir verdi.

5G ağları ile uyumlu iPhone’lar olmadığı için, Chicago’da bir LG V50 ve Android tabanlı iki akıllı Samsung Galaxy S10 5G ile 5G hızlarını test edildi.

Verizon şu anda birkaç şehirde, sınırlı sayıda yerde 5G’ye sahip ve bu yüzden test etmek için Chicago’yu ziyaret edilmesi gerekiyordu. Verizon ve diğer firmalar 5G dağıtımında çalışıyor, ancak 5G iPhone’lar piyasaya sürüldüğünde bile devam etmekte olan yavaş bir işlem.

iPhone 5G’de neler sunacak?

Şu anda Chicago’ya dağılmış, şehir merkezinde ve Willis Tower ve ünlü Bean’in yakınlarındaki popüler turistik bölgelerde birkaç 5G düğümü var.

5G Android telefon ile yaptığımız testlerde, 4G LTE hızlarına kıyasla inanılmaz olan 2Gb / s’ye kadar indirme hızlarına ulaşabildik. 2Gb / s civarında, gördüğümüz en yüksek hızdı, ancak 5G hala yeni ve hala yayılmaya başladığından, tutarsızlıklar vardı.

Bazen 5G üzerindeki bir hız testi 100Mb / s’nin altında olabilir ve ardından 1Gb / s’ye yakın bir zamanda tekrar test edilebilir. Bu beklenmedik bir durum değil çünkü Verizon süper hızlı olan mmWave 5G kullanıyor, ancak yakındaki binalar, ağaçlar, pencereler ve hatta bazen doğrudan güneş ışığından kaynaklanan ısıdan etkilenebilir.

Verizon ve diğer operatörler, 5G aktarım hızlarının her yerde bulunmadan önce 5G çıkışlarında yapacakları çok iş var ve o zaman bile, en yüksek hızlar mmWave spektrumunun sınırlamaları nedeniyle kentsel alanlarla sınırlı olacak.

Gerçek dünya kullanımında 5G hızları etkileyici ve yeni nesil iPhone’ları şaşırtıcı kılacak. Akışlı müzik ve filmler kusursuz bir şekilde çalıştı ve Netflix’ten birkaç saniye içinde Stranger Things (200 ila 300 MB) bir bölüm bile indirebildik. 2Gb mobil oyun olan PUBG, 5G bağlantısıyla neredeyse anında indirildi.

Kusursuz Akış!

Böylece, 5G iPhone’lar 2020’de piyasaya sürüldüğünde ve bir 5G ağına bağlanabiliyorsanız, kusursuz akış, filmler ve oyunlar için süper hızlı indirme hızları, anında web sayfaları yükleme ve daha fazlasını bekleyebilirsiniz.

Verizon hala temelde hala 4G’ye dayanan ve 5G’den faydalanmayan yükleme hızları üzerinde çalışıyor, ancak sonunda içerik yüklemek de aynı hızda olacak.

5G Testi: 2020 iPhone'larının 5G Hızı Nasıl Olacak?

Android üreticileri bu yıl 5G akıllı telefonlarını ilk kez piyasaya sürüyorlar, ancak iPhone kullanıcılarının 2020’ye kadar beklemelerine gerek kalmıyor, çünkü 5G ağları hala çok sınırlı ve bağlantı, Verizon gibi operatörlerin bağlantıyı kurmaya çalıştığı için hala belirsiz .

Şu anda, Verizon, 5G’den 30 şehre çıkıyor ve Denver, Minneapolis, Providence, St. Paul ve Chicago’da test edildi. 5G fiyatlandırmasının tüm ana operatorlerden daha yaygın olarak elde edilebildiği durumlarda ne olduğu tam olarak belli değil, ancak Verizon şu ana kadar tek bir hat için şu anda 85 $ ‘dan başlayan sınırsız planlara 10 dolar ekleyeceğini söylüyor. Verizon, kullanımın ilk aşamalarında bu ücreti feragat ediyo

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu