TeknoDiot.com
   
   
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » 4.5G Teknolojisinin Kullanan Sayısı Ne Kadar?

4.5G Teknolojisinin Kullanan Sayısı Ne Kadar?

4.5G Teknolojisinin Kullanan Sayısı Ne Kadar?

4.5G’nin kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. 3G sonrasında bir devir değiştiren 4.5G kullanan sayısı kaçtır?

4.5G teknolojisiyle birlikte mobil internete olan ilgi de arttı diyebiliriz. BTK başkanı bugün 2017 yılının ikinci çeyrek verilerini kamuoyuna açıkladı. 1 Nisan 2016 tarihinde resmi bir şekilde 4.5G teknolojisi tanıtılmıştı. her geçen gün kullanıcı kitlesini arttırmayı ve bir adım daha ön plana çıkmayı başarıyor. BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

3G abone sayısında düşüş yaşanırken, 4.5G bağlantısında internet kullanımının sayısında da hızlı bir artış görülmekte. 3G abone sayısı 13.238.510‘a gerilemekte. Ancak 4.5G‘de ise yükseliş mevcut. 4.5G kullanıcı sayısı ise 59.860.757 adete ulaşmış durumda. 4.5G kullananlar ayda ortalama 6.3 GB internet tüketirken, bir önceki çeyreğe göre mobil internet kullanım miktarında %25,7’lik artış göstermekte.  kullanıcıların toplamda 63.8 milyar dakika gibi ciddi bir oranda mobil internet kullandığı belirtiliyor. 2018’in ilk çeyreğine kadar bu 4.5G kullanan sayısı epey artacak gibi.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


İlk ‘TikTok Evi’ Koronavirüs Salgını Sırasında Açılıyor!

Buğra Noyan

Microsoft Flight Simulator 2020 Sistem Gereksinimleri

Buğra Noyan

WhatsApp’a Yaş Sınırı Geliyor!

Buğra Noyan

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.