2018’in En Çok Satan Akıllı Telefonları Açıklandı

2018 yılının ilk çeyrek verileri açıklandı. Bu sayede 2018 yılının ilk çeyreğinde en çok satan akıllı telefonlar belli olmuş oldu. İşte en çok satan akıllı telefon modelleri.

2018 yılında akıllı telefon pazarı bildiğiniz gibi oldukça hareketli ve ardı ardına devamlı yeni cihazlar ile markalar değer kazanmaya devam ediyor. 2018 yılı akıllı telefon sektörü açısından farklı bir yıl diyebiliriz. Çentikli telefonların popüler olduğu bir yıl ve markalar ince kasalı ve çerçevesiz ekrana yakın akıllı telefon modelleri üretmek için kollarını sıvıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”16713″]

6 farklı model telefondan oluşan listede dünya çapındaki satışlara yer veren Strategy Analytics, hangi markaların hangi modellerinin ne kadar sattığını kullanıcılara sundu. Bu tür veriler her zaman merak unsuru olmuştur. Lafı fazla uzatmadan bu yılın ilk çeyreğine kadar en çok satan akıllı telefon listesine göz atalım. İlk çeyreği dediğimiz kısım ise 2018 yılının ilk üç ayına ait satış rakamları oluyor.

2018'in En Çok Satan Akıllı Telefonları Açıklandı

Apple iPhone X 16 milyon
Apple iPhone 8 12.5 milyon
Apple iPhone 8 Plus 8.3 milyon
Apple iPhone 7 5.6 milyon
Xiaomi Redmi 5A 5.4 milyon
Samsung Galaxy S9 Plus 5.3 milyon

 

[ilgiliicerik icerik_id=”16618″]Listeye baktığımız zaman Apple ilk dördü kendine ayırmış durumda. İlk sırada 16 milyon satış rakamı ile iPhone X modeli yer alırken diğer üç sırada da diğer iPhone modelleri yer almakta. Listede Xiaomi ve Samsung dışında diğer popüler markalar maalesef satışlar konusunda anlaşılan biraz düşük kalmış. Aslında bir bu listede ilk 5 veya ilk 3’te Huawei’yi görmek isterdik. iPhone, marka değerinin tekrardan ne kadar yüksek olduğunu böylelikle kanıtlamış oldu. Tabi 2018 daha tamamlanmadı ve önümüzde ikinci çeyrek rakamları da açıklanacaktır. Bakalım diğer akıllı telefon üreticileri satış rakamları ile bu listede yer alabilecekler mi?

Göz atın:   Huawei P Smart 2020 Tasarımı ve Özellikleri Ortaya Çıktı
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu