TeknoDiot
   
   

2018 Yılında Çıkacak iPhone Modelleri Neler?

2018 Yılında Çıkacak iPhone Modelleri Neler?

Apple‘ın 2017 yılının sonlarına doğru tanıttığı en son iPhone modelleri olan iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerini duyurmuştu. Peki Apple, 2018 yılında hangi iPhone modellerini tanıtacak?

Apple’ın amiral gemisi iPhone X’in satışları hiç de iyiye gitmiyor. Yen bir rapor Apple’ın 2018 iPhone modelleri ile ilgili ipuçları veriyor. Apple’ın amiral gemisi iPhone X’in fiyatının yüksek olmasının en büyük sebeplerinden biri de OLED ekranın yüksek maaliyeti nedeniyle cihazın satış fiyatına da yansımakta. Ayrıca bu uçuk fiyattan dolayıda satış rakamları düşüşte.

[ilgiliicerik icerik_id=”9128″]

2018 Yılında Çıkacak iPhone Modelleri Neler?

Apple’ın iPhone 6’dan beri tasarımsal değişiklik yapmadığı LCD ekranlıiPhone modeline bu yıl biraz daha özen göstermesi bekleniyor. Aslında bakıldığı zaman eski iPhone modellerine benzer cihazları 2018 yılı içerisinde görebiliriz. iPhone X’un tasarımına benzeyen 6.1 inç LCD ekranlı bir iPhone modeli geleceği iddiasını teyit ediyor. Bu model Face ID ile özelliğine sahip olacak. Ancak 3D Touch ve çift kamera gibi özelliklerden yoksun olacak. Yeni modelde Touch ID’ye yer verilip verilmeyeceği ise belirsiz.

[ilgiliicerik icerik_id=”13241″]

Bazı sızan bilgilere göre, Apple 5.8 ve 6.5 inç ekran boyutlarında iki OLED modeli tanıtacak. Bu modellerin lansmanına kadar iPhone X üretimi tamamen duracak. Şimdilik iPhone X2 olarak anılan 5.8 inçlik iPhone’da 3 GB RAM, iPhone X Plus’ta ise 4 GB RAM yer alacak. Ayrıca Apple’ın en sevilen kasası iPhone 5 kasasına aynısı ile birlikte çıkış yapan iPhone SE modelini iPhone SE 2 modelide bu sene tanıtılması beklenen iPhone modellerinden biri. WWDC 2018 etkinliğinde iPhone SE 2′yi tanıtacağı iddia ediliyor. Bakıldığı zaman Apple, 2018 yılında hatalarını telafi etmek için kolları sıvamış durumda.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.