2017’nin En Çok Satılan Telefonları Belli Oldu

2017 yılının en çok satan akıllı telefonları belli oldu. Liderlik koltuğunda Apple mı yoksa Samsung mu var bakalım hangi marka liderlik koltuğuna oturmuş.

Strategy Analytics2017 yılında en çok satılan telefon modellerini listeledi. 2017 yılının listede en dikkat çeken şey 2016 yılına oranla 20.000 ünite daha az satıldığı ortaya çıkıyor. Apple, liderlik koltuğuna 16.9 milyon ünite iPhone 7 satarak oturuyor. Listenin ikinci sırasında yine Apple firması bulunuyor. iPhone 7 Plus modeli 15.1 milyon satarak Apple ikincilik koltuğuna da oturuyor.  İlk iki belli olduğuna göre listenin üçüncü ve dördüncü bakalım.

Samsung Üçüncü ve Dördüncü

İlk iki belli olduğuna göre listenin üçüncü ve dördüncülük koltuğunda ise Kore’li firma olan Samsung firması yer alıyor. Üçüncülükte Samsung Galaxy S8 yer alırken dördüncülükte ise Galaxy S8 Plus yer alıyor. 10.2 milyon ünite satış gerçekleştiren Galaxy S8’i 9.0 milyon ünite ile Galaxy S8 Plus takip ediyor. Listenin beşinci sırasında ise Çinli dev akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi var. Xiaomi’nin Redmi 4A modeli tam 5.5 milyon ünite satarak listenin son sırasına oturmuş.

2017'nin En Çok Satılan Telefonları Belli Oldu

 

Göz atın:   Yeni HTC Akıllı Telefonu Hakkında Yeni Bilgiler Sızdı
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu