2017 Yılına Satışlarıyla Damga Vuran Telefon Belli Oldu! - TeknoDiot.com

2017 Yılına Satışlarıyla Damga Vuran Telefon Belli Oldu!

Abone Ol 

IHS Markit tarafından hazırlanan rapora göre, Apple iPhone 7 modeli 2017 yılının ilk yarısında küresel anlamda en iyi satan akıllı telefon oldu.

iPhone 7 Plus ikinci ve Samsung Galaxy Grand Prime Plus üçüncü sırada yer alıyor.  İlk üç modelin ardından 2015 yılında çıkan iPhone 6S dördüncü, Samsung Galaxy S8 beşinci ve Samsung Galaxy S8 Plus altıncı olarak listede yer almış durumda.

:: ASUS’dan Dünyanın İlk RGB Aydınlatmalı Kavisli Monitörü Geldi!

:: Windows XP ve Vista Kullanıcılarına Üzücü Haber!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus zirvede olarak gözükse de 2016 yılının ilk yarısında iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinin elde ettiği kadar satış başarısı gösterebilmiş değiller.

iPhone 6, iPhone 6S ve iPhone 7 modellerinin 2015, 2016 ve 2017 yıllarının ilk yarılarında en popüler akıllı telefonlar olduğuna da raporda dikkat çekiliyor. Her bir telefonun pazar payının bu yıl yüzde 10yüzde 7 ve yüzde 5 oranında gerilediği de detaylar arasında.

2017 Yılına Satışlarıyla Damga Vuran Telefon Belli Oldu!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

 

Galaxy S8 Plus ise bu yıl altıncı sırada yer alırken, kıyaslama açısından Galaxy S7 Edge modelinin 2016 yılının ilk yarısında dördüncü sırada yer aldığını belirtelim. Bunun sebebi olaraksa Samsung amiral gemilerinin piyasaya geç sürülmüş olması gösteriliyor.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus bu yıl normalden bir ay geç çıkarak Nisan ayında piyasaya sürülmüştü. Genel olarak, Galaxy S8 satışlarının geçen yılki Galaxy S7 modelleri tarafından elde edilen ilk yarı başarısını geçemediği vurgulanıyor.

Bu yılın ilk yarısında en çok satan 10 akıllı telefon arasında beş Samsung modeli, dört Apple modeli ve bir Oppo modeli yer alıyor. Çinli üreticilerin ülkesi dışında daha fazla satış gerçekleştirdiği ve aylık 1 milyondan fazla satan akıllı telefon sayısının geçen seneye göre 17’den 22’ye çıktığı belirtiliyor. Samsung’un ayda 1 milyondan fazla satan 10 modele sahipken, Apple ise 4 modele sahip oldu.

Göz atın:   iPhone X Benzeri Çentikli ASUS Modeli: ZenFone 5Z

Kaynak: SDN

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu