15 Bin TL'lik Sony α7R III ve iPhone X Karşılaştırması! - TeknoDiot.com

15 Bin TL’lik Sony α7R III ve iPhone X Karşılaştırması!

Apple’ın iPhone‘un 10. yılına özel tasarlayıp piyasaya sürdüğü yeni nesil amiral gemisi olan iPhone X modeli Sony’nin üst seviyeli fotoğraf makinesi 15 bin TL’lik α7R III modeline karşı karşıya.

Bilindiği üzere Apple şuana kadar piyasaya çıkardığı en pahalı iPhone modelini duyurdu. Ülkemizde 6000₺-6500₺ arasında bir fiyata sahip olan iPhone X modeli, kamera konusunda da iddialı geliyor. Piyasada profesyonel fotoğraf makine üreticilerinden bir tanesi olan Sony’nin üst segmentli makine serisi olan “α” serisinin 15 bin TL’lik modeli α7R III ile kamera karşılaştırması yapılmakta.

Galaxy S9 Plus’ın Yeni Görselleri Sızdı

Apple’ın son harikası olan iPhone X ile değiştirilebilir lensli Sony A7R III’ü karşılaştırdı. iPhone X yalnızca iyi bir kameraya sahip ancak diğer tarafta üst segmentli bir makine zaten bunu karşılaştırmak mümkün değil ancak sadece bir fotoğraf kapışması yapılmış durumda.

Ayrıca iPhone X kamera yeteneklerine en iyi şekilde hükmedebilmek için dahili kamera uygulaması yerine Focos adlı uygulamayı kullanıyor. iPhone X ,1000 dolar ya da ülkemizdeki fiyatı ile 6100 TL’lik bir telefon. Sony A7R III ise yaklaşık 15 bin TL’lik bir fiyata sahip bir makine, işte karşılaştırma videosu.

Göz atın:   Nokia'nın Eski Mühendisi Windows Phone'nın Neden Başarısız Olduğunu Özetliyor

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu