Maltepe Bosch Servisi Klima Sezonunu Açtı

Bosch markalı klimalar son yıllarda insanların yaşamlarında önemli bir ısınma çözümü elde edebilmesine yardımcı oluyor. Modern teknolojiye sahip olan ve son derece pratik bir şekilde ısınma ihtiyacının karşılanabilmesine yardımcı olan Bsch markalı klimalar, ısınma ve serinleme gibi ihtiyaçlar doğrultusunda yıl boyunca kullanıldığından zaman içerisinde çeşitli arızalanmalar ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu noktada Bosch markalı klimalarda iç ünite ve dış ünite fanları düzgün olarak çalışması ‘RUN(OPERATE)’ gösterge lambası yanıyor fakat kompresör devreye girmediği arıza en sık görülen arızalardandır. Bosch klimalarda bu arızalanmalar Maltepe Bosch Servisi merkezine gelen en sık arızalanmalar arasında yer alıyor.

 

Küçükyalı Bosch Servisi merkezinde Bosch klimanın ileri nesil teknolojisine uygun standartlarda teknolojik altyapı ve bu teknolojiye dair uzmanlık düzeyinde bilgi sahibi olan teknik ekipler tarafından arıza tespit çalışmaları en hızlı şekilde gerçekleştirilir. Bu kapsamda teknik ekipler tarafından;

-İç ünitenin ön kapağı açılarak, 1 ve 2 terminalleri arasındaki gerilimin 220 VAC olduğu kontrol edilmektedir. Eğer gerilim 220 VAC değil ise iç ünitenin kartında değişim uygulanmaktadır. Gerilim 220 VAC teknik ekipler arızanın dış üniteden kaynaklı olduğunu tespit etmektedir.

-Dış ünitenin bağlantı kutusu açılarak, 1 ve 2 terminalleri arasında gerilim 220 VAC olması gerekiyor. Gerilim değeri eğer ideal oranda değil ise iç ünite ve dış ünite arasındaki kablolarda sağlamlık kontrolü yapılmaktadır. Bu noktada bağlantı sırası iç ünite ve dış ünite aynı olmalı ve sıkı olmalıdır. 1 ve 2 terminalleri arasında bulunan gerilim doğruysa bu durumda dış ünitenin üst kapağının açılması, multimetre aracılığıyla kompresör motor çalışma kondansatörünün uygun seviyelerde olup, olmadığı kontrol edilmektedir.

Kondansatör üzerindeki seviyeler uygun ise motor primer ve sekonder sargılarının dirençlerine ilişkin uygunluk kontrolü yapılmaktadır. Ayrıca kompresör motorunda termik koruma anahtarının direncinin 0 olup olmadığına bakılır. Bu elemanlarda herhangi bir sorun bulunmuyor ise motor sargılarında kopukluk ya da kısa devre olacağından Sancaktepe Bosch Servisi teknik ekipleri tarafından kompresör değişimi gerçekleştirilmektedir. Bu parça değişimlerinde sadece orijinal Bosch yedek parça kullanıldığından kaliteli ve uzun süreli bir kullanım en ekonomik şekilde oluşturulabilmektedir.

0 Yorum

  Yorum Yap

  Login

  Welcome! Login in to your account

  Remember meLost your password?

  Don't have account. Register

  Lost Password

  Register