Kredi Notu Yükseltmek İçin Ne Yapmak Lazım?

Günümüzde kredi çekmek ya da kredi kartı kullanmak neredeyse bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu yüzden de findeks kredi notu muzu öğrenmek bizim için kredi çekme konusunda ihtiyacımız olan bir şeydir. Kredi skorunu yükseltebilmek için ne tür bir yol izlemek gerekiyor? Kredi başvurusunda bulunduysanız fakat bu başvurunuz nedensiz bir şekilde reddedildiyse eğer, bunun nedeni büyük olasılıkla kredi skorunuzun düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Tüm bankalar kredi skoru konusunda fazlaca hassastır. Yine tüm bankaların kendince belirlediği alt sınırlar yani minimum olarak belirledikleri sınır vardır. Diğer yandan kredi skorunuzu yükseltmek de mümkün olan ihtimaller arasındadır. Bu yükseltme için de en önemli kural ödemelerinizde, taksitlerinizde veya borçlarınızda temkinli hareket ederek bilinçli tüketici olmanızdır.

Kredi skorunuzu yükseltmek için çok kısa aralarla kredi başvurularında bulunmamanız, çok nadir adres değişikliği yapmanız, kredi kartlarınızı asgari ödeme tutarlarını hiçbir zaman aksatmamanız, kredi kart limitinizi tamamıyla kullanmamanız, kullanmadığınız gereksiz kredi kartlarını kapatmanız ve de idari takip işlemlerinden kaçınmanız kredi notu sorgulama da skorunuzun yüksek olmasını sağlayabilir. Buna benzer faktörler de kredi skorunuzu yükseltmek için önemlidir. Etkili olan bu faktörler sonunda yükselttiğiniz kredi skorunuz sayesinde çeşitli bankalardan kredi çekebileceksiniz. Kredi notu hesaplamada sahip olacağınız bu skorun sadece bankalarda değil bazı sigorta şirketlerinde işe yaradığını da unutmamalısınız.

Yukarıda belirtilen benzeri faktörler kredi skorunuza olumlu etki edip yükseltse dahi borçsuz durumda olduğunuzu ve ödemelerde dikkatli davrandığınızı belgelerseniz kredi alma şansınız daha fazla olacaktır. Düşük vadeli kredi başvurusunda bulunmanız ve kredi skoru yüksek bir kefil göstermeniz de yine kredi alma şansınızı artıracaktır. Kredi notu öğrenmeyle ilgili daha detaylı bilgiler için kendi bankanızla da irtibat kurabilirsiniz. Bankalar kredi skorunun hangi nedenlerle düştüğünü görebilmektedir. Bu skorun yükseltilmesi için de hangi yolları izlemeniz gerektiği bilgisi de sizlere verilmektedir. Yönlendirilme konusunda kendi bankanıza veya kredi almak istediğiniz bankaya başvurabilirsiniz. Yardımcı olarak sizleri yönlendireceklerdir. Ayrıca kredi başvurusunda olumlu ilerleme kaydetmeniz bankalar tarafından da bir artı olarak gözükebilir.

https://www.kredinotusorgulama.co/

0 Yorum

    Yorum Yap

    Login

    Welcome! Login in to your account

    Remember meLost your password?

    Don't have account. Register

    Lost Password

    Register