Fi Dizisi Güney Kore’de Bir İlki Gerçekleştirdi!

PuhuTV’de yani internetten üzerinden yayınlanan dizi olan “Fi” artık bir iki yaptı. Artık Fi dizisi Güney Kore’de izleyenlerle buluşacak.

Ülkemizdeki internet kullanıcılarının %16’sının izlediği “Fi” artık Güney Kore’de de yayında. Ünlü kitap yazarı olan Azra Kohen’in popüler kitap serisi “Fi-Pi-Çi” üçlemesinden bir tanesi Fi’yi anlatmakta. Fi Dizisi bilindiği gibi “Türkiye’de en çok izlenen dijital dizi” platformu olan PuhuTV‘de yayınlanıyor.

Fi dizisi de bunla birlikte Güney Kore’de bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Güney Kore’de yayınlanacak olan “Fi” dizisi yapımcılar hakkında açıklama yaptılar. Güney Koreli şirketin açıklamasına bakacak olursak şöyle;

Bu başarı sayesinde ülkemizde “İnternette en çok izlenen dizi” olma ünvanına sahip olan Fi dizisini, Güney Kore’li bir yapım şirketi ülkedeki yayın haklarını satın aldı. Bu sayede Güney Kore’de yayınlanan ilk Türk dizisi ünvanını da alacak olan dizi büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Ayrıca dizi “Pi” adı verilen 2. sezonuyla da yakın bir tarihte Puhu Tv ve Show Tv’de yayınlanacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Fi dizisi başarısını hakediyor mu?

Buğra Noyan603 Posts

TeknoDiot.com'un kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Sanat Tarihi bölümü okumakta. Fotoğrafçılığa da meraklı.

0 Yorum

  Yorum Yap

  Login

  Welcome! Login in to your account

  Remember meLost your password?

  Don't have account. Register

  Lost Password

  Register