Bitcoin Çıldırdı!

Dünyanın en büyük kapasitesine sahip olan elektronik para birimi Bitcoin çıldırdı. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Bitcoin’in haberleri televizyonlarda bulunan ekonomi haberlerinin bile gündeminde şu sıralar. Son yıllara kadar ülkeler ve banka gibi kuruşlar tarafından tanınmayan bir para biriminden bahsediyoruz.

İnternet üzerinde özel siteler açılarak Bitcoin‘in ticaretine bile girenler bulunuyor. İnternet üzerinde fazlaca ticareti yapılıyor. Ülkemizde de şu sıralar popülerliğini korumakta. Bitcoin bu yükselişinden sonra banka gibi finansal kuruluşların dahi ilgisini çekmeyi başardı.

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinde şu sıralar. Çin’de sanal para birimi için alınan ticaret yasağı kararı sonrasında ciddi bir düşüş yaşamıştı. Ancak yasaklara rağmen halen yükselişte. Şuanda Bitcoin, 5000 dolar barajını aşarak şu anda 18320 TL seviyesinden işlem görüyor. Yanlış duymadınız 5000 dolar barajını geçerek tam tamına 18320 Türk Lirasından bahsediyoruz. Bitcoin’iniz varsa bence yastık altında bekletmeyin derim.

Herhangi bir hükümet tarafından denetlenemeyen sanal para birimleri çok daha cazip bir yatırım olarak görülüyor.

Buğra Noyan571 Posts

TeknoDiot.com'un kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Sanat Tarihi bölümü okumakta. Fotoğrafçılığa da meraklı.

0 Yorum

  Yorum Yap

  Login

  Welcome! Login in to your account

  Remember meLost your password?

  Don't have account. Register

  Lost Password

  Register